Soczewki kontaktowe

Jeśli chcesz nosić soczewki kontaktowe, zapraszamy na badanie wzroku, podczas którego dokonana zostanie ocena tego, czy soczewki kontaktowe są dobrym sposobem korekcji Twojej wady wzroku (czy nie występują przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych).

Podczas takiego badania określone zostaną soczewki, które najlepiej pasują do Twoich oczu, oraz tryb ich noszenia, który będzie dla Ciebie i Twoich oczu najlepszy. Zostaniesz także przeszkolony w zakresie tego, jak zakładać i zdejmować soczewki oraz jak dbać o nie aby nie narażać Twoich oczu na niepotrzebne niebezpieczeństwa.

                                                   Próbne soczewki kontaktowe zakładane pacjentom podczas wizyty pozwalające na prawidłowe dopasowanie typu soczewek kontaktowych 

Soczewki kontaktowe są dobrą alternatywą dla większości osób noszących na co dzień okulary (dla niektórych pacjentów dobrą tylko w niektórych sytuacjach – tu polecane są soczewki jednodniowe). Istotne jednak jest to, aby aplikowane były one przez specjalistę, który oceni czy rzeczywiście nie ma przeciwwskazań do ich użytkowania, a także oceni czy dany typ soczewek jest w odpowiedni sposób dopasowany do oka pacjenta (może być tak, że soczewka jest wygodna ale nie jest prawidłowo dopasowana). Przestrzegam tym samym przed kupowaniem soczewek kontaktowych i „próbowaniem” ich na własną rękę.

Soczewki kontaktowe w niektórych sytuacjach są także dobrym rozwiązaniem do korekcji wzroku dzieci i młodzieży umożliwiając im uprawianie sportu i aktywny tryb życia. Warto więc rozważyć ten sposób korekcji, zwłaszcza przy dużych wadach wzroku przy których uprawianie spotu bez okularów nie jest możliwe. W sytuacji doboru soczewek kontaktowych osobie niepełnoletniej konieczna jest obecność podczas badania rodzica lub prawnego opiekuna.

Moim pacjentom proponuję najwyższej jakości, nowoczesne soczewki kontaktowe firmy Cooper Vision. Poniżej kilka filmów (wer. angielska) prezentujących dostępne w naszej ofercie soczewki kontaktowe.

1) BIOFINITY – soczewki miesięczne najnowszej generacji.

2) AVAIRA – soczewki dwutygodniowe.

3) PROCLEAR 1 Day- soczewki jednodniowe.

4) MULTIFOCAL – progresywne soczewki kontaktowe dla osób 40+ (presbiopów).