Chcąc w sposób profesjonalny i odpowiedzialny opiekować się widzeniem pacjentów zarówno tych małych jak i dorosłych konieczne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne.
W 2012 r. ukończyłam studia drugiego stopnia na specjalności optometria uzyskując tytuł magistra. (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest pierwszą i mającą największe w Polsce doświadczenie uczelnią, która prowadzi studiów magisterskich na specjalności optometria.)
Temat mojej pracy magisterskiej to: Nowy test do pomiaru parametrów widzenia obuocznego w bliży wzrokowej. Porównanie wyników pomiaru horyzontalnej forii zdysocjowanej w bliży wzrokowej metodą naprzemiennego przesłaniania z kompensacją pryzmatyczną i zmodyfikowaną metodą Thoringtona. Pracę tą napisałam pod kierunkiem prof. Ryszarda Naskręckiego. Dla zainteresowanych moją pracą zamieszczam LINK dający możliwość zapoznania się z jej treścią.
W 2010 r. ukończyłam studia pierwszego stopnia na UAM w Poznaniu na spec. optyka okularowa uzyskując tytuł licencjata. (Studia te są przygotowaniem do studiów drugiego stopnia na specjalności optometria.)
W 2009 r. ukończyłam jednolite pięcioletnie studia magisterskie na wydziale fizyki UAM w Poznaniu uzyskałam tytuł magistra na specjalności fizyka doświadczalna.
Tak przebiegała moja formalna edukacja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia uniwersyteckie dają niezbędną bazę ale moje zdobywanie wiedzy w zakresie optometrii na nich się nie skończyło. Najbardziej interesującą mnie gałęzią optometrii jest wiedzenie obuoczne i terapie widzenia. Staram się więc dokształcać w tym zakresie zarówno samodzielnie (studiując światową literaturę w tym zakresie), jak również uczestnicząc w organizowanych przez PTOO (Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki) i UAM w Poznaniu kursach, wykładach i szkoleniach.
Jestem członkiem PTOO (Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki). Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.ptoo.pl/.
W 2014 r. uczestniczyłam w jak dotąd największym organizowanym w Polsce kursie terapii widzenia prowadzonym przez „guru” światowej optometrii behawioralnej W.C. Maplesa (profesor Oklahoma College of Optometry na Northeastern State University College of Optometry), który gościł w Polsce od maja do października 2014 r.
Ukończyłam też wiele innych pomniejszych kursów i szkoleń, których certyfikatu postaram się zamieścić w najbliższym czasie.
UMÓW SIĘ NA BADANIE WZROKU DO OPTOMETRYSTY